Mylinking™ Optical Transceiver Module SFP LC-MM 850nm 550m

ML-SFP-MX 1.25Gbps SFP 850nm 550m LC Multi-Mode

Mubo nga paghulagway:

Ang Mylinking ™ RoHS Compliant 1.25Gbps 850nm Optical Transceiver 550m Reach maoy taas nga performance, epektibong gasto nga mga modules nga nagsuporta sa data-rate nga 1.25Gbps ug 550m transmission distance uban sa MMF.Ang transceiver naglangkob sa tulo ka mga seksyon: usa ka VCSEL laser transmitter, usa ka PIN photodiode nga gisagol sa usa ka trans-impedance preamplifier (TIA) ug MCU control unit.Ang tanan nga mga module nakatagbaw sa mga kinahanglanon sa kaluwasan sa laser sa klase I.Ang mga transceiver nahiuyon sa SFP Multi-Source Agreement (MSA) ug SFF-8472.Para sa dugang nga impormasyon, palihog tan-awa ang SFP MSA.


Detalye sa Produkto

Mga Tag sa Produkto

Mga Feature sa Produkto

● Nagsuporta sa 1.25Gbps/1.0625Gbps bit rates

● Duplex LC connector

● Hot pluggable SFP footprint

● 850nm VSCEL laser transmitter ug PIN photo-detector

● Magamit sa 550m sa 50/125µm, 300m sa 62.5/125µm MMF nga koneksyon

● Ubos nga konsumo sa kuryente, <0.8W

● Digital Diagnostic Monitor Interface

● Nagsunod sa SFP MSA ug SFF-8472

● Ubos kaayo nga EMI ug maayo kaayo nga proteksyon sa ESD

● Temperatura sa operating case:

Komersyal: 0 hangtod 70 °C

Pang-industriya: -40 hangtod 85 °C

Mga aplikasyon

● Gigabit Ethernet

● Fiber Channel

● Switch to Switch interface

● Gibalhin ang mga aplikasyon sa backplane

● Router/Server interface

● Ubang optical transmission system

Functional nga Diagram

szters (3)

Hingpit nga Kinatas-ang Ranggo

Parameter

Simbolo

Min.

Max.

Yunit

Nota

Suplay nga Boltahe

Vcc

-0.5

4.0

V

 
Temperatura sa Pagtipig

TS

-40

85

°C

 
Relatibong Humidity

RH

0

85

%

Mubo nga sulat: Ang kapit-os nga sobra sa pinakataas nga absolute nga mga rating mahimong hinungdan sa permanenteng kadaot sa transceiver.

Kinatibuk-ang Operating Kinaiya

Parameter

Simbolo

Min.

Typ

Max.

Yunit

Nota

Rate sa Data

DR

1.25

Gb/s

 
Suplay nga Boltahe

Vcc

3.13

3.3

3.47

V

 
Supply Current

Icc5

 

220

mA

 
Operating Case Temp.

Tc

0

 

70

°C

 

TI

-40

 

85

Mga Kinaiya sa Elektrisidad (TOP(C) = 0 ngadto sa 70 ℃, TOP(I) =-40 ngadto sa 85 ℃,VCC = 3.13 ngadto sa 3.47 V)/h2>

Parameter

Simbolo

Min.

Typ

Max.

Yunit

Nota

Transmitter

Nagkalainlain nga data input swing

VIN,PP

250

1200

mVpp

1

Tx Disable Input-Taas

VIH

2.0

Vcc+0.3

V

 
Tx Disable Input-Low

VIL

0

0.8

V

 
Tx Fault Output-Taas

VOH

2.0

Vcc+0.3

V

2

Tx Fault Output-Ubos

VOL

0

0.8

V

2

Input differential impedance

Rin

100

Ω

 

Tigdawat

Nagkalainlain nga data output swing

Vout, pp

250

550

mVpp

3

Rx LOS Output-Taas

VROH

2.0

Vcc+0.3

V

2

Rx LOS Output-Ubos

VROL

0

0.8

V

2

Mubo nga sulat:

1. Ang TD+/- anaa sa sulod nga AC inubanan sa 100Ω differential termination sulod sa module.

2. Ang Tx Fault ug Rx LOS kay open collector outputs, nga kinahanglang ibira sa 4.7k to 10kΩ resistors sa host board.Pagbitad sa boltahe tali sa 2.0V ug Vcc+0.3V.

3. Ang RD+/- nga mga output kay internally AC coupled, ug kinahanglang tapuson sa 100Ω (differential) sa user SERDES.

Optical nga mga Kinaiya (TOP(C) = 0 ngadto sa 70 ℃, TOP(I) =-40 ngadto sa 85 ℃, VCC = 3.13 ngadto sa 3.47 V)

Parameter

Simbolo

Min.

Typ

Max.

Yunit

Nota

Transmitter

Operating wavelength

λ

840

850

860

nm

 
Ave. gahum sa output (Gipaandar)

PAVE

-9

 

0

dBm

1

Pagkapuo Ratio

ER

9

dB

1

RMS spectral nga gilapdon

Δλ

   

0.65

nm

 
Panahon sa Pagtaas/Pagkahulog (20%~80%)

Tr/Tf

   

0.25

ps

2

Output Optical Mata Nagsunod sa IEEE802.3 z &ITU G.957 Compliant (class 1 aser safety)

Tigdawat

Operating wavelength

λ

840

850

860

nm

 
Pagkasensitibo sa Tigdawat

PSEN1

   

-18

dBm

3

Sobra nga karga

PAVE

-3

 

dBm

3

LOS Pagpahayag

Pa

-35

   

dBm

 
LOS De-pagpamatuod

Pd

   

-20

dBm

 
LOS Hysteresis

Pd-Pa

0.5

 

dB

Mubo nga sulat:

1. Gisukod sa 1.25Gb/s nga may PRBS 223 – 1 NRZ test pattern.

2. Wala nasala, gisukod gamit ang PRBS 223-1 test pattern @1.25Gbps

3. Gisukod sa 1.25Gb/s uban sa PRBS 223 – 1 NRZ test pattern para sa BER < 1x10-10

Pin Kahulugan Ug Mga Kalihokan

szters (2)

Pin

Simbolo

Ngalan/Paghulagway

Mga nota

1 VeeT Tx yuta

2 Tx Sala Tx fault indication, Open Collector Output, aktibo nga "H"

1

3 Tx Disable LVTTL Input, internal pull-up, Tx disabled sa "H"

2

4 MOD-DEF2 2 wire serial interface data input/output (SDA)

3

5 MOD-DEF1 2 wire serial interface clock input (SCL)

3

6 MOD-DEF0 Indikasyon karon sa modelo

3

7 Pagpili sa rate Walay koneksyon

8 LOS Ang pagkawala sa signal sa Rx, Open Collector Output, aktibo nga "H"

4

9 VeeR Rx yuta

10 VeeR Rx yuta

11 VeeR Rx yuta

12 RD- Balikbalik nga nadawat nga datos

5

13 RD+ Nakadawat ug datos

5

14 VeeR Rx yuta

15 VccR Rx nga suplay sa kuryente

16 VccT Tx suplay sa kuryente

17 VeeT Tx yuta

18 TD+ Ipadala ang data sa

6

19 TD- Balikbalik nga pagpadala sa datos sa

6

20 VeeT Tx yuta  

Mubo nga sulat:

1. Kung taas, kini nga output nagpakita sa usa ka sayup sa laser sa usa ka matang.Ang ubos nagpakita sa normal nga operasyon.Ug kinahanglan nga ibira sa usa ka 4.7 - 10KΩ resistor sa host board.

2. TX disable mao ang usa ka input nga gigamit sa pagsira sa transmitter optical output.Gibira kini sa sulod sa module nga adunay 4.7 - 10KΩ resistor.Ang mga estado niini mao ang:

Ubos (0 – 0.8V): Transmitter on (>0.8, < 2.0V): Dili matino

Taas (2.0V~Vcc+0.3V): Transmitter Disabled Bukas: Transmitter Disabled

3. Mod-Def 0,1,2.Kini ang mga pin nga kahulugan sa module.Sila kinahanglan nga gibira sa usa ka 4.7K - 10KΩ resistor sa host board.Ang pull-up nga boltahe kinahanglang tali sa 2.0V~Vcc+0.3V.

Ang Mod-Def 0 gibase sa module aron ipakita nga naa ang module

Ang Mod-Def 1 mao ang linya sa orasan sa duha ka wire serial interface alang sa serial ID

Ang Mod-Def 2 mao ang linya sa datos sa duha ka wire serial interface alang sa serial ID

4. Kung taas, kini nga output nagpakita sa pagkawala sa signal (LOS).Ang ubos nagpakita sa normal nga operasyon.

5. RD +/-: Kini ang mga differential receiver outputs.Kini ang AC inubanan sa 100Ω differential lines nga kinahanglang tapuson sa 100Ω (differential) sa user SERDES.Ang AC coupling gihimo sa sulod sa module ug sa ingon dili kinahanglan sa host board.

6. TD +/-: Kini ang mga differential transmitter inputs.Kini ang AC-coupled, differential lines nga adunay 100Ω differential termination sulod sa module.Ang AC coupling gihimo sa sulod sa module ug sa ingon dili kinahanglan sa host board.

Kinaandan nga Interface Circuit

szters (1)

Mga Dimensyon sa Pakete

szters (4)

  • Kaniadto:
  • Sunod:

  • Isulat ang imong mensahe dinhi ug ipadala kini kanamo