Mylinking™ Optical Transceiver Module SFP+ LC-SM 1310nm 10km

ML-SFP+SX 10Gb/s SFP+ 1310nm 10km LC Single-Mode

Mubo nga paghulagway:

Ang Mylinking™ ML-SFP+SX RoHS Compliant 10Gb/s SFP+ 1310nm 10km Optical Transceiver, Enhanced Small Form Factor Pluggable SFP+ transceiver gidisenyo para gamiton sa 10-Gigabit Ethernet links hangtod sa 10km over Single Mode fiber.Nahiuyon sila sa SFF-8431, SFF-8432 ug IEEE 802.3ae 10GBASE-LR/LW.Ang mga disenyo sa transceiver gi-optimize alang sa taas nga pasundayag ug epektibo sa gasto aron mahatagan ang mga kostumer sa labing kaayo nga solusyon alang sa telekomunikasyon.


Detalye sa Produkto

Mga Tag sa Produkto

Mga Feature sa Produkto

● Nagsuporta sa 11.3Gb/s bit rate

● Duplex LC connector

● Hot pluggable SFP+ footprint

● Uncooled 1310nm DFB transmitter, PIN photo-detector

● Magamit alang sa 10km SMF koneksyon

● Ubos nga konsumo sa kuryente, <1W

● Digital Diagnostic Monitor Interface

● Optical interface compliant sa IEEE 802.3ae 10GBASE-LR

● Elektrikal nga interface compliant sa SFF-8431

● Temperatura sa operating case:

Komersyal: 0 hangtod 70 °C Pang-industriya: -40 hangtod 85 °C

Mga aplikasyon

● 10GBASE-LR/LW sa 10.3125Gbps

● 10G Fiber Channel

● CPRI ug OBSAI

● Ubang optical links

Functional nga Diagram

seyr (3)

Hingpit nga Kinatas-ang Ranggo

Parameter

Simbolo

Min.

Max.

Yunit

Nota

Suplay nga Boltahe

Vcc

-0.5

4.0

V

Temperatura sa Pagtipig

TS

-40

85

°C

Relatibong Humidity

RH

0

85

%

Mubo nga sulat: Ang kapit-os nga sobra sa pinakataas nga absolute nga mga rating mahimong hinungdan sa permanenteng kadaot sa transceiver.

Kinatibuk-ang Operating Kinaiya

Parameter

Simbolo

Min.

Typ

Max.

Yunit

Nota

Rate sa Data  

9.953

10.3125

11.3

Gb/s

 
Suplay nga Boltahe

Vcc

3.13

3.3

3.47

V

 
Supply Current

Icc5

 

300

mA

 
Operating Case Temp.

Tc

0

 

70

°C

 

TI

-40

 

85

Mga Kinaiya sa Elektrisidad (TOP(C) = 0 ngadto sa 70 ℃, TOP(I) =-40 ngadto sa 85 ℃, VCC = 3.13 ngadto sa 3.47 V)

Parameter

Simbolo

Min.

Typ

Max.

Yunit

Nota

Transmitter

Nagkalainlain nga data input swing

VINPP

180

700

mVpp

1

Ipadala ang Disable Voltage

VD

VCC-0.8

Vcc

V

Ipadala ang Enable Voltage

VEN

Vee

Vee+0.8

Input differential impedance

Rin

100

Ω

Tigdawat

Nagkalainlain nga data output swing

Vout, pp

300

850

mVpp

2

Panahon sa pagtaas sa output ug oras sa pagkahulog

Tr, Tf

28

Ps

3

LOS mipahayag

VLOS_F

VCC-0.8

Vcc

V

4

LOS de-asserted

VLOS_N

Vee

Vee+0.8

V

4

Mubo nga sulat:

1. Direkta nga konektado sa TX data input pins.AC coupling gikan sa mga pin ngadto sa laser driver IC.

2. Ngadto sa 100Ω differential termination.

3. 20 – 80%.Gisukod gamit ang Module Compliance Test Board ug OMA test pattern.Ang paggamit sa upat ka 1 ug upat ka 0 nga han-ay sa PRBS 9 usa ka madawat nga alternatibo.

4. Ang LOS kay open collector output.Kinahanglan nga ibira sa 4.7kΩ - 10kΩ sa host board.Ang normal nga operasyon mao ang lohika 0;Ang pagkawala sa signal kay logic 1.

Optical nga mga Kinaiya (TOP(C) = 0 ngadto sa 70 ℃, TOP(I) =-40 ngadto sa 85 ℃, VCC = 3.13 ngadto sa 3.47 V)

Parameter

Simbolo

Min.

Typ

Max.

Yunit

Nota

Transmitter

Operating wavelength

λ

1290

1310

1330

nm

Ave. gahum sa output (Gipaandar)

PAVE

-6

0

dBm

1

Side-Mode Suppression Ratio

SMSR

30

dB

Pagkapuo Ratio

ER

4

4.5

dB

RMS spectral nga gilapdon

Δλ

1

nm

Panahon sa Pagtaas/Pagkahulog (20%~80%)

Tr/Tf

50

ps

Silot sa pagkatibulaag

TDP

3.2

dB

Relatibong Intensity Noise

RIN

-128

dB/Hz

Output Optical Mata Nagsunod sa IEEE 0802.3ae

Tigdawat

Operating wavelength

1270

1600

nm

Pagkasensitibo sa Tigdawat

PSEN2

-14.4

dBm

2

Sobra nga karga

PAVE

0.5

dBm

LOS Pagpahayag

Pa

-30

dBm

LOS De-pagpamatuod

Pd

-18

dBm

LOS Hysteresis

Pd-Pa

0.5

dB

Mubo nga sulat:

1. Average power figures kay informative lang, kada IEEE 802.3ae.

2. Gisukod sa BER ubos sa 1E-12, balik sa likod.Ang sumbanan sa pagsukod mao ang PRBS 231-1nga adunay pinakagrabe nga ER=4.5@ 10.3125Gb/s.

Pin Kahulugan Ug Mga Kalihokan

sxye (5)
sxye (4)

Pin

Simbolo

Ngalan/Paghulagway

1

VEET [1] Transmitter nga Yuta

2

Tx_FAULT [2] Sayop sa Transmitter

3

Tx_DIS [3] Pag-disable sa Transmitter.Ang output sa laser na-disable sa taas o bukas

4

SDA [2] 2-wire Serial Interface Data Line

5

SCL [2] 2-wire Serial Interface Clock Line

6

MOD_ABS [4] Wala ang Module.Grounded sulod sa module

7

RS0 [5] Pagpili sa Rate 0

8

RX_LOS [2] Pagkawala sa timailhan sa Signal.Ang logic 0 nagpaila sa normal nga operasyon

9

RS1 [5] Pagpili sa Rate 1

10

VEER [1] Receiver Ground

11

VEER [1] Receiver Ground

12

RD- Receiver Gibalit-ad ang DATA.Gihiusa sa AC

13

RD+ Ang DATA sa tigdawat wala.Gihiusa sa AC

14

VEER [1] Receiver Ground

15

VCCR Receiver Power Supply

16

VCCT Transmitter Power Supply

17

VEET [1] Transmitter nga Yuta

18

TD+ Transmitter DATA sa. AC Coupled

19

TD- Transmitter Inverted DATA in. AC Coupled

20

VEET [1] Transmitter nga Yuta

Mga nota:

1. Module circuit ground nahimulag gikan sa module chassis ground sulod sa module.

2. Kinahanglan nga gibira sa 4.7k - 10k ohms sa host board sa usa ka boltahe sa taliwala sa 3.15Vand 3.6V.

3. Ang Tx_Disable kay input contact nga naay 4.7 kΩ to 10 kΩ pullup sa VccT sulod sa module.

4. Ang Mod_ABS konektado sa VeeT o VeeR sa SFP+ module.Mahimong ibira sa host kini nga kontak hangtod sa Vcc_Host nga adunay resistor sa gilay-on nga 4.7 kΩ hangtod 10 kΩ.Mod_ABS gipahayag nga "Taas" kung ang module sa SFP + pisikal nga wala sa usa ka slot sa host.

5. Ang RS0 ug RS1 maoy module inputs ug gibira ubos sa VeeT nga adunay > 30 kΩ resistors sa module.

Serial Interface para sa ID ug Digital Diagnostic Monitor

Gisuportahan sa SFP+SX transceiver ang 2-wire serial communication protocol nga gipasabot sa SFP+ MSA.Ang standard nga SFP+ serial ID naghatag og access sa impormasyon sa pag-ila nga naghulagway sa mga kapabilidad sa transceiver, standard interface, manufacturer, ug uban pang impormasyon.Dugang pa, Kini nga mga transceiver sa SFP + naghatag usa ka gipaayo nga interface sa pag-monitor sa digital diagnostic, nga nagtugot sa real-time nga pag-access sa mga parameter sa pag-operate sa aparato sama sa temperatura sa transceiver, karon nga bias sa laser, gipasa nga optical power, nakadawat optical power ug boltahe sa suplay sa transceiver.Gihubit usab niini ang usa ka sopistikado nga sistema sa alarma ug mga bandila sa pasidaan, nga nagpaalerto sa mga end-user kung ang partikular nga mga parameter sa pag-opera naa sa gawas sa usa ka normal nga range sa pabrika.

Ang SFP MSA naghubit sa usa ka 256-byte nga memory map sa EEPROM nga ma-access sa usa ka 2-wire serial interface sa 8 bit address 1010000X(A0h), busa ang orihinal nga monitoring interface naggamit sa 8 bit address(A2h), busa ang ang orihinal nga gihubit nga serial ID memory map nagpabilin nga wala mausab.Ang istruktura sa memory map gipakita sa Table1.

sxye (6)

Talaan 1. Digital Diagnostic Memory Map (Specific Data Field Deskripsyon)

Mga Detalye sa Digital Diagnostic

Ang mga transceiver sa SFP + SX mahimong magamit sa mga sistema sa host nga nanginahanglan sa internal o externally calibrated digital diagnostics.

Parameter

Simbolo

Mga yunit

Min.

Max.

Pagkatukma

Nota

Temperatura sa transceiver Dtemp-E

ºC

-45

+90

±5ºC

1,2
Transceiver suplay boltahe DVoltage

V

2.8

4.0

± 3%

Transmitter bias kasamtangan DBias

mA

2

80

± 10%

3
Gahum sa output sa transmitter DTx-Gahum

dBm

-7

+1

±2dB

Average nga gahum sa pag-input sa tigdawat DRx-Gahum

dBm

-16

0

±2dB

Mubo nga sulat:

1. Sa diha nga Operating temp.=0~70 ºC, ang range mahimong min=-5,Max=+75

2. Gisukod sa sulod

3. Ang katukma sa Tx bias nga kasamtangan mao ang 10% sa aktwal nga kasamtangan gikan sa laser driver ngadto sa laser

Kinaandan nga Interface Circuit

seyr (7)

Girekomendar nga Power Supply Filter

sxye (8)

Mubo nga sulat:

Ang mga induktor nga adunay resistensya sa DC nga ubos sa 1Ω kinahanglan gamiton aron mapadayon ang gikinahanglan nga boltahe sa SFP input pin nga adunay 3.3V nga boltahe sa suplay.Kung gigamit ang girekomenda nga network sa pagsala sa suplay, ang init nga pag-plug sa module sa transceiver sa SFP moresulta sa usa ka pag-agos nga sulud nga dili molapas sa 30 mA nga mas dako kaysa sa makanunayon nga kantidad sa estado.

Mga Dimensyon sa Pakete

1657769708604

  • Kaniadto:
  • Sunod:

  • Isulat ang imong mensahe dinhi ug ipadala kini kanamo